Pre pocit šťastia

Slivkové raňajky

Slivkové raňajky

Počet zobrazení : 2262

K jeseni jednoznačne patria slivky. Skúste ich ochutnať aj v tomto lahodnom smoothie, ktoré posypané škoricou vytvorí úžasnú jesennú chuť.

Suroviny

Návod

Banánik, umyté slivky bez kostok, čučoriedky, ľanové semienka a vodu dáme do nutribulletu a extruhujeme asi 30 sekund. Podávame posypané škoricou. Čo sa týka čučoriedok, teraz, ked nie je ich sezóna, používam mrazené. Sú cenovo dostupnejšie a veľakrát aj chutnejšia ako čerstvé kúpené mimo sezóny.

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Voda

  Na prípravu krémových NutriBlastov musíte pridať tekutú zložku. Voda je zvyčajne dobrou voľbou, pretože má neutrálnu chuť a nezvyšuje kalorickú hodnotu nápoja. Voda je najlepším zdrojom hydratácie na zemi. Mnohí z nás bývajú často dehydratovaní a vôbec o tom nevedia.

 • Slivky

  Šťavnaté letné slivky ponúkajú antioxidačnú ochranu vďaka vysokému obsahu fenolov a vitamínu C, ktorý okrem iného prispieva k absorpcii železa v organizme. Pred použitím v NutriBullete najskôr slivky opláchnite, potom rozkrojte na polovice a odstráňte kôstku. Kožu ponechajte.

 • Ľanové semienka

  Chrumkavé semienka s orieškovou príchuťou sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny a ponúkajú skvelú alternatívu k chemicky vyrábaným doplnkom výživy s obsahom omega-3 mastných kyselín. Dodajú vám tiež zdravú porciu jedlej vlákniny a obsahujú organické zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať cholesterol a posilňovať kosti.

 • Čučoriedky

  Čučoriedky obsahujú veľké množstvo rôznych mikronutrientov vrátane mangánu, vitamínu C a vitamínu K. Navyše sú bohaté na vlákninu a známe vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam a obsahu chemikálií, ktoré bojujú proti rakovine. Pred pridaním do NutriBulletu ich opláchnite.

Top