Pre pocit šťastia

Rebarborovo- banánový dezert

Rebarborovo- banánový dezert

Počet zobrazení : 2088

Rebarbora je krátky čas na našom stole, dajte deťom a sebe to čo nám príroda ponúka. Veľmi chutný dezert :-)

Suroviny

Návod

Uvaríme si rebarborvý kompót z očistenej rebarbory nakrájanej na 2 cm kúsky vo vode a pridáme cukor a pomletú škoricu.
Hustý kompót rozmixujeme s banánom a ovsenou náhradou smotany.
Nalejeme do misiek a ozdobíme zelenými lístkami alebo podľa chuti.

 • Rebarbora

  Rebarbora vyzerá ako kríženec zeleru a mangoldu, v skutočnosti však ide o ovocie. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patrí, rebarbora je vynikajúcim doplnkom stravy. Dlhé a tenké ovocie je veľmi výživné, obsahuje vitamín K, vápnik, pigment luteín a obrovské množstvo účinných antioxidantov.

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Ovos

  Ovos podobne ako jačmeň obsahuje špeciálny druh vlákniny nazývaný beta-glukán, ktorý je známy tým, že účinne znižuje hladinu cholesterolu. Celé zrná vrátane ovsa zvyšujú príjem antioxidantov a pomáhajú regulovať hladinu cukru v krvi a tým aj predchádzať vzniku cukrovky 2. typu. Vedeli ste, že ovos sa používa ako prírodné riešenie na zabránenie svrbenia?

 • Voda

  Na prípravu krémových NutriBlastov musíte pridať tekutú zložku. Voda je zvyčajne dobrou voľbou, pretože má neutrálnu chuť a nezvyšuje kalorickú hodnotu nápoja. Voda je najlepším zdrojom hydratácie na zemi. Mnohí z nás bývajú často dehydratovaní a vôbec o tom nevedia.

 • Škorica

  Štipka škorice dodá NutriBlastu sladkú chuť bez pridaného cukru. Škorica má však aj množstvo ďalších prospešných vlastností. Má antioxidačné, antidiabetické a protizápalové vlastnosti a pôsobí proti nafukovaniu.

Top