Pre pocit šťastia

Raňajkové smoothie

Raňajkové smoothie

Počet zobrazení : 6494

Skvelé smoothie na raňajky, jednoduché, rýchle a zasýti.

Suroviny

Návod

Do nádobky pridáme hrsť umytého špenátu, jeden banán, jedno kivi a lieskové oriešky (množstvo podľa chuti), dolejeme vodu a rozmixujeme.

 • Špenát

  Aj keď vám z neho nenarastú také svaly ako Pepkovi námorníkovi, špenát vám jednoznačne dodá obrovskú dávku výživných látok. Jeho jemné a lahodné lístky obsahujú bielkoviny nazývané peptidy, ktoré znižujú krvný tlak, fytonutrienty, ktoré bojujú proti rakovine, a molekuly vitamínu K, ktoré pomáhajú budovať svalstvo. Zdravotné prínosy

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Kiwi

  Kiwi je ovocie bohaté na vitamín C a jedlú vlákninu. Navyše semiačka obsahujú vitamín E a omega-3 mastné kyseliny, ktoré zrieďujú krv a znižujú riziko vzniku krvných zrazenín. Pred prípravou na extrakciu odrežte konce, nožíkom odstráňte chlpatú kožu a vložte do vysokej nádoby spolu s ostatnými surovinami na prípravu NutriBlastu.

 • Lieskové orechy

  Lieskové orechy sú bohaté na tuky prospešné pre srdce a majú veľký obsah vitamínov vrátane vitamínu E, vitamínu B a kyseliny listovej, ktoré sú dôležité na udržiavanie zdravej kože, vlasov a nechtov. Obsahujú aj draslík, vápnik a horčík.

Top