Pre pocit šťastia

Karibský sen

Karibský sen

Počet zobrazení : 1540

Po Vianociach nám ešte v košíčku s ovocím zostal kokosový orech. A skvelé smoothie je na svete;)

Suroviny

Návod

Kokosový orech navrtajte v ocku, vyleje kokosovú vodu do nádobky, kokosový orech dajte do rúry na 200 stupňov a 20 minút. Po vychladnutí rozbite a 1/3 dužiny dajte do nádobky. Pridáme 1 banán a 1 mrazené Acai.

Návod

Kokosový orech navrtajte v ocku, vyleje kokosovú vodu do nádobky, kokosový orech dajte do rúry na 200 stupňov a 20 minút. Po vychladnutí rozbite a 1/3 dužiny dajte do nádobky. Pridáme 1 banán a 1 mrazené Acai. Samozrejme je možné použiť aj strúhaný kokos a kokosovú vodu z bio obchodu.

 • Acai prášok

  Acai prášok má nesladenú jemnú príchuť čokolády a bobuľového ovocia. Acai patrí medzi ovocie s najvyšším obsahom antioxidantov na svete, neutralizuje voľné radikály, má vysokú hladinu esenciálnych mastných kyselín, pomáha regenerovať kmeňové bunky, má nízky glykemický index a pomáha bojovať proti rakovine. 

 • Kokos

  Zabudnite na športové nápoje. Kokosová voda je jedným z najväčších zdrojov elektrolytov v prírode. Kokos zlepšuje trávenie, pomáha bojovať proti vírusom, príznakom hypoglykémie, reguluje produkciu hormónov, podporuje funkciu štítnej žľazy, zvyšuje metabolizmus, podporuje hladinu zdravého cholesterolu, pomáha odstraňovať obličkové kamene, pomáha pri infekciách močového systému a je výborným zdrojom surového nasýteného tuku.

 • Kokosová voda

  Kokosová voda je vlastne prírodný iontový nápoj plný elektrolytov, ktorý hydratuje lepšie a rýchlejšie ako bežná voda. Hlavný elektrolyt prítomný v kokosovej vode je draslík. Má menší obsah sodíka v porovnaní s inými športovými nápojmi, ale neobsahuje pridané cukry, umelé príchute alebo farbivá. 

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

Top