Pre pocit šťastia

Jablkový koláčik

Jablkový koláčik

Počet zobrazení : 3567

Poznáte ten pocit, keď sa v noci zobudíte s tým, že máte na niečo konkrétne chuť? Jablkový koláčik bolo to, čo mi spať nedalo. Bolo hneď rozhodnuté, aký smoothie si dáme doma na raňajky. A na rozdiel od koláčika som aj nejaké kaloŕie ušetrila :-) Krásny dník želá Miška.

Suroviny

Návod

Banán, jabĺčko - odporúčam sladšie, mandľové mlieko s vodou a škoricou extrahujeme v Nutribullete asi 20 sekúnd. Servírujeme posypané škoricou.

 • Jablko

  Jablká bohaté na antioxidanty sa považujú za účinného bojovníka proti niektorým druhom rakoviny a pri pravidelnej konzumácii naozaj nebudete potrebovať lekára. Sú užitočné aj v boji proti ochoreniam srdca, priberaniu a vysokému cholesterolu. Obsiahnutá vláknina je dôležitá pri prevencii opakovanej absorpcie cholesterolu.

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Mandľové mlieko

  Náhrady mliečnych výrobkov a kravského mlieka sú čoraz rozšírenejšie. Mandľové mlieko je po sójovom najobľúbenejšou alternatívou. Má nižší obsah kalórií a ponúka o 50 % viac vápnika ako kravské mlieko. Neobsahuje laktózu ani kazeín, ale nemali by ho konzumovať osoby s alergiou na orechy. 

 • Voda

  Na prípravu krémových NutriBlastov musíte pridať tekutú zložku. Voda je zvyčajne dobrou voľbou, pretože má neutrálnu chuť a nezvyšuje kalorickú hodnotu nápoja. Voda je najlepším zdrojom hydratácie na zemi. Mnohí z nás bývajú často dehydratovaní a vôbec o tom nevedia.

 • Škorica

  Štipka škorice dodá NutriBlastu sladkú chuť bez pridaného cukru. Škorica má však aj množstvo ďalších prospešných vlastností. Má antioxidačné, antidiabetické a protizápalové vlastnosti a pôsobí proti nafukovaniu.

Top