Pre pocit šťastia

Green green

Green green

Počet zobrazení : 3261

Mám rada jednoduché recepty na smoothie, kde aj z minima ingrediencií vyčarujem skvelé smoothie. A toto smoothie patrí medzi najobľúbenejšie.

Suroviny

Návod

Umytý špenát, banán, Mango, a kokosové mliečko spolu zmixujeme a užívame si sviežu zelenú chuť na jazyku.

 • Špenát

  Aj keď vám z neho nenarastú také svaly ako Pepkovi námorníkovi, špenát vám jednoznačne dodá obrovskú dávku výživných látok. Jeho jemné a lahodné lístky obsahujú bielkoviny nazývané peptidy, ktoré znižujú krvný tlak, fytonutrienty, ktoré bojujú proti rakovine, a molekuly vitamínu K, ktoré pomáhajú budovať svalstvo. Zdravotné prínosy

 • Mango

  Mango má vysoký obsah prebiotickej jedlej vlákniny, vitamínu C, rôznych polyfenolov a karotenoidov provitamínu A, ktoré spoločne chránia imunitný systém. Pred extrakciou mango opláchnite, ošúpte pomocou nožíka, nakrájajte na kúsky a oddeľte dužinu od jadra.

 • Kokosové mlieko

  Nápoj z kokosového mlieka je niečo iné ako husté kokosové mlieko, ktoré sa predáva v konzervách; obsahuje menej kalórií a menej tuku. Kokosový tuk je z väčšej časti saturovaný a mal až doteraz zlú reputáciu.

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

Top