Pre pocit šťastia

Green day

Green day

Počet zobrazení : 3540

Toto zelené smoothie patrí medzi moje obľubené - hlavne kvoli úžasnej kombinácii chutí hrušky a mäty. Je bohaté na želežo, draslík, vápnik, vďaka ľanovým semienkam napomáha správnemu fungovaniu čriev. Vedeli ste, že: - mäta je vhodná pri liečbe astmy - zo špenátu sa energia uvoľnuje postupne, preto vie dobre zahnať pocity hladu - varená hruška je výborný liek proti kašľu

Suroviny

Návod

Do Nutribulletu dáme všetky suroviny, doplníme vodou po max; a extrahujeme. Na dekoráciu som použila mletý kokos a goji. Pripravujeme bezprostredne pred konzumáciou, nakoľko ľanové semienka rýchlo absorbujú tekutinu, a zo smoothie sa po chvíľke stane kaša.

Návod

Návod

Návod

 • Špenát

  Aj keď vám z neho nenarastú také svaly ako Pepkovi námorníkovi, špenát vám jednoznačne dodá obrovskú dávku výživných látok. Jeho jemné a lahodné lístky obsahujú bielkoviny nazývané peptidy, ktoré znižujú krvný tlak, fytonutrienty, ktoré bojujú proti rakovine, a molekuly vitamínu K, ktoré pomáhajú budovať svalstvo. Zdravotné prínosy

 • Hruška

  Hrušky sú hypoalergénne, preto je nepravdepodobné, že spôsobia alergické reakcie, a majú vysoký obsah jedlej vlákniny, ktorá pomáha prečisťovať črevá. Svieže, maslové ovocie obsahuje aj meď a vitamín C, ktoré bojujú proti voľným radikálom. Pred extrakciou v NutriBullete hrušky dobre umyte, rozkrojte na polovice a odstráňte jadrovník a stopku. Kožu môžete ponechať.

 • Mäta pieporná

  Mäta pieporná je známa svojou špecifickou arómou a liečebnými účinkami. Bolo dokázané. že mäta pieporná znižuje chuť do jedla. Ak máte problém s prejedaním, skúste po jedle požuvať mätový list ako signál, že už je po jedle. Chladivé vlastnosti mäty pomáhajú zmierňovať zápaly, syndróm dráždivého čreva, bolesť, horúčku a vzplanutie ochorenia.

 • Ľanové semienka

  Chrumkavé semienka s orieškovou príchuťou sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny a ponúkajú skvelú alternatívu k chemicky vyrábaným doplnkom výživy s obsahom omega-3 mastných kyselín. Dodajú vám tiež zdravú porciu jedlej vlákniny a obsahujú organické zlúčeniny, ktoré pomáhajú znižovať cholesterol a posilňovať kosti.

 • Voda

  Na prípravu krémových NutriBlastov musíte pridať tekutú zložku. Voda je zvyčajne dobrou voľbou, pretože má neutrálnu chuť a nezvyšuje kalorickú hodnotu nápoja. Voda je najlepším zdrojom hydratácie na zemi. Mnohí z nás bývajú často dehydratovaní a vôbec o tom nevedia.

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

Top