Pre pocit šťastia

All about berries

All about berries

Počet zobrazení : 2398

Zase nestíham raňajky! Toto všetci poznáme. A pritom raňajky sú vraj najdôležitejšie jedlo dňa. Tak rýchly kuk do chladničky, mám tam lesné ovocie. Za minútku užodchádzam z domu aj s pohárom mojich fialových raňajok za povinnosťami :)

Suroviny

Návod

Všetky ingrediencie dáme do Nutribulletu, zmixujeme asi 20 sekúnd, nalejme do pohára. Mozme dekorovať mätou a kokosom. Odporúčam použiť mrazené lesné ovocie.

Návod

 • Bobuľové ovocie (mix)

  Balený mix bobuľového ovocia sa zvyčajne predáva mrazený a množstvo živín závisí od typu bobúľ v balení. Bobuľové ovocie obsahuje fytochemikálie, ktoré mu dodávajú sýtu farbu, a zároveň pomáhajú predchádzať vzniku niektorých druhov rakoviny. Jahody a čučoriedky majú vysoký obsah vitamínu C.

 • Mäta pieporná

  Mäta pieporná je známa svojou špecifickou arómou a liečebnými účinkami. Bolo dokázané. že mäta pieporná znižuje chuť do jedla. Ak máte problém s prejedaním, skúste po jedle požuvať mätový list ako signál, že už je po jedle. Chladivé vlastnosti mäty pomáhajú zmierňovať zápaly, syndróm dráždivého čreva, bolesť, horúčku a vzplanutie ochorenia.

 • Kokosové mlieko

  Nápoj z kokosového mlieka je niečo iné ako husté kokosové mlieko, ktoré sa predáva v konzervách; obsahuje menej kalórií a menej tuku. Kokosový tuk je z väčšej časti saturovaný a mal až doteraz zlú reputáciu.

 • Chia semienka

  Toto mayské semienko sily obsahuje zmes bielkovín, sacharidov, tuku a vlákniny a je ideálne na dodanie energie. Má vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi a spomaľujú trávenie sacharidov. Okrem toho sú chia semienka výborným zdrojom železa, vápnika a zinku. Tieto drobné semienka sú skrátka nutričnou bombou.

Top