Na detoxikáciu

Zeleninová vitamínová bomba

Zeleninová vitamínová bomba

Počet zobrazení : 7003

Suroviny

Návod

Suroviny vložíme do nádobky a dolejeme vodou. Všetko rozmixujeme. Tento Nutriblast bude chutiť lepšie ak to príliš nepreženiete s brokolicou a radšej pridáte viac banánu a jablka.

 • Špenát

  Aj keď vám z neho nenarastú také svaly ako Pepkovi námorníkovi, špenát vám jednoznačne dodá obrovskú dávku výživných látok. Jeho jemné a lahodné lístky obsahujú bielkoviny nazývané peptidy, ktoré znižujú krvný tlak, fytonutrienty, ktoré bojujú proti rakovine, a molekuly vitamínu K, ktoré pomáhajú budovať svalstvo. Zdravotné prínosy

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Mrkva

  Povedzte áno rozpustnej vláknine! Mrkva je plná rozpustnej vlákniny, ktorá pomáha znižovať cholesterol doslova jeho vytiahnutím z krvného obehu. Mrkva je bohatá na beta-karotény, ktoré pomáhajú predchádzať niektorým druhom rakoviny, napr. rakovine žalúdka, maternice alebo ústnej dutiny. A ako zvykla hovoriť naša mama, mrkva je výborná aj pre zdravie očí.

 • Brokolica

  Brokolica je zásobárňou zdravia. Je bohatá na vitamín A, vitamín C, kyselinu listovú a vápnik a skutočným prínosom je obrovský obsah vlákniny, ktoré tieto zelené ružičky obsahujú. Časť vlákniny je rozpustná a časť nerozpustná, takže v jednej porcii prijmete oba potrebné typy vlákniny.

 • Reďkev

  Mrkva nabok! Leto je už takmer tu a to znamená sezónu reďkvičiek. Na reďkvičku sa často zabúda a pritom je to vynikajúca a zdravá koreňová zelenina. Má vysoký obsah vitamínu C a zvýši výživovú hodnotu vášho NutriBlastu bez toho, aby ovplyvnila jeho chuť.

 • Jablko

  Jablká bohaté na antioxidanty sa považujú za účinného bojovníka proti niektorým druhom rakoviny a pri pravidelnej konzumácii naozaj nebudete potrebovať lekára. Sú užitočné aj v boji proti ochoreniam srdca, priberaniu a vysokému cholesterolu. Obsiahnutá vláknina je dôležitá pri prevencii opakovanej absorpcie cholesterolu.

Top