Na detoxikáciu

Základné smoothie na dobré ráno

Základné smoothie na dobré ráno

Počet zobrazení : 10008

Osviežujúci a vyvážený nápoj na dobré ráno, ktorý naštartuje chuť k aktivite a dodá antioxidanty pre regeneráciu tela.

Suroviny

Návod

Citrusové plody zmixujeme s mrkvou a bazalkou v troche vody. Bazalka dáva tomu jasne šalátovú príchuť.

 • Grapefruit

  Počuli ste už o grapefruitovej diéte? Grapefruit pomáha spaľovať tuk, regulovať hladinu inzulínu a zmierňuje apetít. Grapefruit je zásobárňou vitamínu C a je bohatým zdrojom lykopénu, antioxidantu dôležitého pre zdravie prostaty.

 • Pomaranč

  Šťavnaté a sladké pomaranče sú známe svojim vysokým obsahom vitamínu C a majú liečivé vlastnosti vďaka obsahu fytonutrientov. Citrusové ovocie ponúka významnú ochranu pred ezofageálnou, orofaryngeálnou/laryngeálnou rakovinou (rakovina úst, hrdla a hltana) a rakovinou žalúdka. Pred extrakciou v NutriBullete pomaranč ošúpte.

 • Citrón

  Chcete si vyrovnať hladinu pH? Citróny sú síce kyslé, ale nedajte sa tým oklamať. Citróny v skutočnosti pomáhajú udržiavať acidobázickú rovnováhu v tele, sú vynikajúcim pomocníkom pre tráviaci systém a majú detoxikačné a prečisťujúce účinky.

 • Mrkva

  Povedzte áno rozpustnej vláknine! Mrkva je plná rozpustnej vlákniny, ktorá pomáha znižovať cholesterol doslova jeho vytiahnutím z krvného obehu. Mrkva je bohatá na beta-karotény, ktoré pomáhajú predchádzať niektorým druhom rakoviny, napr. rakovine žalúdka, maternice alebo ústnej dutiny. A ako zvykla hovoriť naša mama, mrkva je výborná aj pre zdravie očí.

 • Bazalka

  Bazalka má výborné antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť telo pred rakovinou alebo predčasným starnutím a tiež zlepšujú náladu a zabraňujú depresii. Bazalka je aj vynikajúcou antibakteriálnou bylinkou a skúma sa v mnohých štúdiách pre jej protizápalové vlastnosti.

Top