Energetické nápoje

Smoothiebowl

Smoothiebowl

Počet zobrazení : 1467

Suroviny

  • Špenát

    Aj keď vám z neho nenarastú také svaly ako Pepkovi námorníkovi, špenát vám jednoznačne dodá obrovskú dávku výživných látok. Jeho jemné a lahodné lístky obsahujú bielkoviny nazývané peptidy, ktoré znižujú krvný tlak, fytonutrienty, ktoré bojujú proti rakovine, a molekuly vitamínu K, ktoré pomáhajú budovať svalstvo. Zdravotné prínosy

  • Sójové mlieko
    Sójové mlieko je kontroverznou potravinou pre jeho obsah fytoestrogénov. Výskumy sa zhodujú na tom, že jedna porcia sójového mlieka v bio kvalite je v poriadku pre väčšinu ľudí, ktorí nie sú alergickí na sóju. Sójové mlieko je alternatíva mlieka, ktoré je množstvom bielkovín porovnateľné s kravským mliekom a obsahuje približne 6 g bielkovín v jednom pohári. Sójový proteín je uznávaný pre jeho ochranné účinky na zdravie srdca.
  • Banán

    Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

Top