Energetické nápoje

Green smoothie

Green smoothie

Počet zobrazení : 1842

Suroviny

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Špenát

  Aj keď vám z neho nenarastú také svaly ako Pepkovi námorníkovi, špenát vám jednoznačne dodá obrovskú dávku výživných látok. Jeho jemné a lahodné lístky obsahujú bielkoviny nazývané peptidy, ktoré znižujú krvný tlak, fytonutrienty, ktoré bojujú proti rakovine, a molekuly vitamínu K, ktoré pomáhajú budovať svalstvo. Zdravotné prínosy

 • Ananás

  Len jeden pohár sladkého a osviežujúceho ananásu predstavuje 76,5 % dennej odporúčanej dávky mangánu, stopového minerálu, ktorý je nevyhnutný na tvorbu energie a antioxidantov. Ananás obsahuje aj vitamín C, ktorý posilňuje imunitu. Okrem toho ananás podporuje trávenie a má protizápalové účinky.

 • Limetková šťava

  Ach, nie je nič lepšie ako čerstvá limetková šťava! Sladká sesternica citróna, limetka, sa často používa na prípravy salsy alebo sa vyžmýka do šalátu, ale limetková šťava je tiež výborným doplnkom každého NutriBlastu, ktorému dodá vynikajúcu chuť.

 • Levanduľa

  Určite viete, že levanduľa sa používa ako prísada do pleťových krémov, šampónov alebo iných kozmetických produktov, ale vedeli ste, že je vynikajúca aj na použitie v kuchyni? Levanduľa má vynikajúce skrášľovacie účinky, ale dokáže tiež zmierňovať nadúvanie, znižuje krvný tlak a zvyšuje relaxáciu. Vyskúšajte pridať niekoľko sušených levanduľových lístkov do vášho NutriBlastu a zvýšte jeho výživovú hodnotu.

 • Kokosové mlieko

  Nápoj z kokosového mlieka je niečo iné ako husté kokosové mlieko, ktoré sa predáva v konzervách; obsahuje menej kalórií a menej tuku. Kokosový tuk je z väčšej časti saturovaný a mal až doteraz zlú reputáciu.

Top