Energetické nápoje

Coffee & nuts

Coffee & nuts

Počet zobrazení : 1768

Káva v smoothie? A s orechami? Skvelá kombinácia :) a navyše vďaka pridanému pressíčku aj teplé..

Suroviny

 • Avokádo

  Avokádo je bohaté na vitamíny a minerály a často sa považuje sa superpotravinu. Každé avokádo obsahuje až 4 gramy bielkovín, čo je viac ako akékoľvek iné ovocie. Navyše avokádo má najvyššiu koncentráciu mononenasýtených mastných kyselín spomedzi všetkých druhov ovocia; tieto zlúčeniny sú nevyhnutné pre zdravý rozvoj mozgu.

 • Vlašské orechy

  Vlašské orechy vyzerajú ako malý mozog a je na to dôvod, obsahujú totiž omega-3 mastné kyseliny, ktoré preukázateľne zlepšujú zdravie mozgu a pamäť. 29 g porcia obsahuje 2,5 g ALA (rastlinný zdroj omega-3), 4 g bielkovín a 2 gramy vlákniny spolu s dávkou horčíka a fosforu pre zdravé kosti.

 • Ďatle

  Ďatle sú obľúbeným sladidlom, ktoré sa používa na prípravu mnohých raw dezertov a energetických tyčiniek. Vďaka rýchlo dostupnému zdroju sacharidov – cukrov – sú ideálnou voľbou na doplnenie energie (pre športovcov). Ďatle nielenže osladia váš NutriBlast, ale dodajú aj vlákninu a draslík, ďalšiu dôležitú živinu pre športovcov, ktorá zabraňuje vzniku kŕčov.

 • Banán

  Banány sú ľahko stráviteľné a obsahujú draslík, vlákninu, mangán a vitamín C, a preto sú výborným jedlom pre deti a pre ľudí, ktorí potrebujú zregenerovať po chorobe. Pomáhajú navodiť spánok, podporujú funkciu imunitného systému a prispievajú k absorpcii a uchovávaniu vápnika v tele.

 • Mandľové mlieko

  Náhrady mliečnych výrobkov a kravského mlieka sú čoraz rozšírenejšie. Mandľové mlieko je po sójovom najobľúbenejšou alternatívou. Má nižší obsah kalórií a ponúka o 50 % viac vápnika ako kravské mlieko. Neobsahuje laktózu ani kazeín, ale nemali by ho konzumovať osoby s alergiou na orechy. 

Top