Sladký zemiak yam

Sladký zemiak yam

Sladký zemiak yam je exotický koreň, ktorý si v Spojených štátoch často mýlia s oranžovým sladkým zemiakom. Jeho koža je pevná a hrubá a obsahuje väčšie množstvo výživných látok, ako jeho často zamieňaný dvojník. Sladké zemiaky yams sú plné vitamínu C, vlákniny a množstva minerálov ako meď, vápnik, železo, mangán a draslík, ktorý pomáha regulovať krvný tlak. To je mimoriadne dôležité pre ľudí, ktorí konzumujú stravu s vysokým obsahom sodíka. Vitamín B6 v sladkom zemiaku Yam pomáha chrániť pred srdcovo-cievnymi ochoreniami.

Zdravotné prínosy

  • Obsahuje rastlinné estrogény, ktoré pomáhajú zmierňovať príznaky, ako nepravidelná menštruácia alebo nedostatočná tvorba materského mlieka
  • Viaže ťažké kovy a pomáha detoxikovať tkanivá tela
  • Dobrý zdroj vitamínu C, vlákniny a draslíka

Ako vyberať

Sladké zemiaky yam skladujte na tmavom, chladnom a dobre vetranom mieste, ale nie v chladničke ani v plastovom obale. Väčšina amerických obchodov s potravinami nesprávne označuje sladké zemiaky ako yams, takže sa určite opýtajte na pôvod zeleniny, pretože sladké zemiaky Yam nie sú v Spojených štátoch až tak rozšírené. Yam chutia najlepšie varené, dusené alebo pečené a vášmu NutriBlastu dodajú lahodnú chuť. Nešúpte, pretože šupka je dobrým zdrojom vlákniny, ale pred varením ju dôkladne oškrabte.

Tlačiť
Top